Riječ ravnatelja

Dragi učenici, roditelji/skrbnici, kolege nastavnici i djelatnici škole i svi poštovani posjetitelji naših mrežnih stranica!

Želimo Vam pokazati sve one aktivnosti koje realiziramo unutar i izvan zidova učionica naše školske zgrade. Želimo Vam pokazati sve što nas veseli, sve naše uspjehe, postignuća i ono na što smo ponosni.
Rijetke su školske zgrade koje tako dugo udomljuju mlade naraštaje kao što to čini zgrada OŠ Nikole Tesle, Mirkovci. Dugi niz godina pokušavamo, osim obrazovnog uspjeha, našim učenicima usaditi osjećaj pripadnosti našoj osnovnoškolskoj ustanovi, lokalnoj zajednici i poticati posebnosti kojima naša škola obiluje.
Oduvijek nastojimo biti škola u kojoj se učenici ugodno osjećaju upijajući nova znanja, a roditelji mogu biti sigurni da će se njihovoj djeci profesionalno pristupiti s mnogo stručnosti, razumijevanja i pažnje. Potičemo  individualizirani pristup prilagođen pojedincu, ali njegujemo i duh zajedništva svih u školi, stvarajući tako osjećaj pripadnosti i identitet OŠ Nikole Tesle, Mirkovci. Svakodnevno vas želimo informirati o našem radu putem mrežnih stranica škole i društvenih mreža (Facebook stranica, Instagram profil i YouTube kanal škole) kako biste mogli pratiti napredak svoje djece.
Prvenstveno, naša je dužnost i čast odgajati obrazovane, samosvjesne, odgovorne, empatične i tolerantne mlade ljude. Želimo ih naučiti najvažniju životnu lekciju: voljeti i prihvaćati sebe i procjenjivati se prema svojim, a ne prema tuđim mjerilima, standardima i trendovima.
Živimo u svijetu brzih, radikalnih i iznenadnih izazova. Ono što je vrijedilo prije, često danas mijenja svoj značaj i pred nas se uvijek iznova postavljaju novi ciljevi. Promjene su sastavni dio ljudskog postojanja i razvoja, a tu računamo na poticanje suradnje, partnerskih odnosa i jačanje svih nas. U svijetu stalnih promjena potrebno je dokazati se i opstati. Upravljeni smo jedni na druge, a glavni su nam ciljevi zajednički – stvaranje ljepšeg i boljeg svijeta za našu mirkovačku djecu.
Znameniti znanstvenik po kojem naša osnovna škola nosi ime, Nikola Tesla, jednom je rekao:
„Svi smo mi jedno. Ljudi su međusobno povezani nevidljivim silama.“

Alen Turjak, prof.

Napomena: Ukoliko želite kontaktirati ravnatelja, pošaljite poruku na e-mail adresu: alen.turjak@skole.hr ili nazovite na broj 0915788171.

« Travanj 2024 »