Zanimljive aktivnosti u Programu produženog boravka (videozapis "Ode nam zima") - 7. 3. 2024. godine

Autor: Alen Turjak, 7. 3. 2024.

U produženom boravku naše škole zima je prošla veselo i razigrano. Uz obilježavanje tematskih dana poput Dana izumitelja, Dana tolerancije, Dana dječjih prava, Dana tople čokolade, Dana smijeha, Dana zagrljaja, Dana rukopisa, Dana pizze, Valentinova, Dana polarnih medvjeda, Dana ružičastih majica te Dana komplimenata koji su bili prilagođeni interesima i potrebama djece, njihovoj dobi i razumijevanju, osim što je doprinos ostvaren u obrazovnom iskustvu, jačali smo i osjećaj zajedništva i pripadnosti u grupi.
Učenici su pokazali veliku odgovornost u timskom radu kao ključan element koji potiče razvoj njihovih vještina suradnje, samopouzdanja i samostalnosti. Kroz praksu i poticanje odgovornosti u timskom radu, učenici su stekli vrijedne vještine koje im mogu koristiti u školi, kod kuće i u budućem profesionalnom životu.
Provedene su i razne likovne aktivnosti koje su pružili učenicima priliku da razvijaju svoju kreativnost, izražavaju svoje osjećaje i stvaraju nešto novo na što mogu biti ponosni.
Svakodnevno su provedene i sportske aktivnosti i kroz organizirano i kroz slobodno vrijeme na siguran i zabavan način, igranjem klasičnih sportskih igara poput nogometa, odbojke, graničara, badmintona; igranjem igara bez lopte poput štafetnih utrka, poligona; atletskim aktivnostima; opuštanjem i istezanjem mišića te radom na ravnoteži i fleksibilnosti.
Imali smo priliku uživati i u snježnim radostima, koje ne samo da pružaju učenicima zabavu i radost već i priliku za učenje i istraživanje prirode u zimskom okruženju.
Zima je iza nas, ali nam je proljeće na pragu. Radujemo se novim istraživanjima, izražavanju kreativnosti kroz likovne aktivnosti koje su inspirirane proljećem, sadnji cvijeća, pikniku na otvorenom i još puno toga.
Pogledajte naš videozapis koji je snimila i montirala kolegica Vjerana Jakovljević klikom na poveznicu

« Travanj 2024 »