Terenska nastava u Smiljanu, Ogulinu i Zagrebu - 7. 11. 2023. godine

Autor: Alen Turjak, 7. 11. 2023.

Dana 2. studenog 2023. godine učenici 2.b., 3.b i 4.b razreda OŠ Nikole Tesle, Mirkovci krenuli su na dvodnevnu terensku nastavu Smiljan/ Ogulin/ Zagreb u sklopu projekta „Putevima velikana“. Organizator i voditelj je učiteljica Danica Ulemek, a učenici su u pratnji svojih učiteljica Valerije Grubić i Biserke Lošić. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja i Zajedničkog vijeća općina iz Vukovara i za učenike je potpuno besplatan.
Cilj projekta je upoznati značajne ličnosti, njihov život i djelo te tradiciju i običaje svog naroda. Očuvati svoj kulturni i nacionalni identitet te poštovati vrijednosti različitih jezičnih i kulturnih zajednica.
Uz stručno vodstvo posjetili smo rodnu kuću Nikole Tesle, jednog od naših najvećih velikana, čije ime nosi i naša škola. Učenici su imali prilike upoznati se s prototipovima Teslinih izuma, pokrenuti ih i interaktivno sudjelovati u pokusu s transformatorom. U sklopu kuće učenici su imali priliku vidjeti neke zanimljivosti iz Tesline najranije životne dobi te pogledati film o Teslinim uzbudljivim početcima. Nakon Smiljana posjetili smo Ivaninu kuću bajke u Ogulinu. Učenici su upoznali interaktivni i multimedijalni centar uz stručno vodstvo, proširili znanja o bajci na kreativan način i upotrebom novih tehnologija. Pogledali su i poslušali jednu od bajki ove slavne spisateljice i zadovoljni nastavili dalje. Sljedeći dan uz stručno vodstvo posjetili smo Tehnički muzej Nikole Tesle u Zagrebu. Učenici su obišli stalni postav muzeja i Rudnik. Uz mnoštvo pitanja i fotografija, muzej napuštamo s osmijehom i nastavljamo obilazak i  razgled grada Zagreba. U crvenim kišnim kabanicama, zadovoljni s osmijehom na licu napuštamo kišom okupani Zagreb.
Fotografije možete pogledati klikom na poveznicu.

« Travanj 2024 »