Realizacija projekta Autokluba Vinkovci s učenicima 4. razreda naše škole - 7. 5. 2024. godine

Autor: Alen Turjak, 7. 5. 2024.

Danas su učenici 4.a i 4.b razreda naše škole, u pratnji učiteljica Valerije Grubić i Katice Konstantinović, svoje dopodne proveli aktivno u Autoklub Vinkovci u sklopu projekta „Vozači vozila na dva kotača – sigurnost uz oprez i manje rizika”. Projekt je proveden u suradnji s Hrvatskim autoklubom, a uz potporu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa.
U prvom bloku, učenici su imali priliku ponoviti svoje znanje o prometnim pravilima vezanih uz pješake i bicikliste te nadograditi ga uz stručno vodstvo predavača. Nakon toga su svi izašli van na poligon kako bi pokazali svoje vještine voženja bicikla ili romobila.
Uz to što je poligon u skorije vrijeme obnovljen, jako je bogato opremljen semaforima, kružnim tokovima, prijelazima, raskrižjima pa čak i rampom koja simulira zaštitu od prelaska vlaka pa je time i učenje prometnih pravila i ponašanja u prometu znatno zabavnije i cjelovitije. Učenici su se provezli poligonom noseći reflektirajuće prsluke te kacige na glavama.
U želji kako će uvijek u prometu biti sigurni i pažljivi, zaposlenici HAK-a su pohvalili njihovo sudjelovanje te su se na kraju svi zajedno počastili slatkišima i sokovima. Hvala vam!
Klikom na poveznicu možete pogledati fotografije s realizacije aktivnosti. Također, pogledajte videozapis klikom na poveznicu koji je izradila učiteljica Katica.

« Svibanj 2024 »