Posjet staračkom domu Hospital u Mirkovcima

Autor: Vesna Batković, 20. 10. 2016.

U srijedu 19.listopada 2016. godine učenici 3.c razreda sa svojom učiteljicom, Katarinom Duspara, posjetili su Starački dom Hospital u Mirkovcima. Tamo ih je dočekala ljubazna kuharica te ravnateljica Doma gospođa Slavka Debeljak. U dnevnom boravku družili smo se s dragim i nemoćnim starijim osobama od kojih su mnogi u invalidskim kolicima te osobljem Doma.

Našim posjetom željeli smo obilježiti Međunarodni dan starijih osoba kroz sadržaje iz građanskoga odgoja planirane izvanučioničkim aktivnostima i Školskim kurikulumom. Tako smo se osvrnuli na dvije teme: Kako su živjeli naši predci i što su radili? Naglasak smo stavili na: osvješćivanje važnosti obitelji, poštivanje šire obitelji, osvješćivanje potrebe pomoći starijima, društveno koristan rad, humanost i volontiranje.

Štićenici Doma učenicima su pričali o dvije gore navedene teme te o svemu drugome što smo se kroz razgovor dotaknuli. Na kraju smo ih obradovali s nekoliko otpjevanih pjesmica i jednim plesom kojega smo za njih priredili. S malenom zakuskom, kroz izmjenu osmjeha i dječjih zagrljaja, pozdravili smo se sa svima, zahvalili na gostoprimstvu i vratili se u školu.

Učiteljica Katarina Duspara