Učionica budućnosti

Autor: Ivan Žunac, 1. 10. 2014.

Početkom ove školske godine dobili smo Učionicu budućnosti. Zahvaljujući CARNetu, Microsoftu i tvrtki Asbis iz Zagreba u mogućnosti smo koristiti neke od najnovijih IT proizvoda. Škola je opremljena s 20 Prestigio tableta s instaliranim Windows 8.1 operativnim sustavom. Uz tablete je stigla i interaktivna ploča Prestigio Multiboard s tehnologijom višedodirnog zaslona. Ploča je ujedno i računalo s ugrađenim Intel i5 procesorom i Windows 8.1 operativnim sustavom. Ova oprema uz brojne aplikacije daje najbolje rezultate u radu, obrazovanju i razonodi.

Više o Učionici budućnosti pročitajte u nastavku, a ovdje pogledajte nekoliko fotografija s prve radionice, tj. obuke naših nastavnika.

Koncept Učionice budućnosti

Koncept Učionice budućnosti temelji se na implementaciji i integraciji naprednih hardverskih i softverskih tehnoloških rješenja u klasične školske učionice s ciljem unapređenja izvođenja nastave. Rješenje omogućava izvođenje interaktivne nastave, korištenje nastavnih materijala u elektroničkom formatu (e-udžbenici, prezentacije, animacije, video-filmovi), provođenje dinamičkih testova i kvizova znanja, praćenje aktivnosti pojedinog učenika, prikupljanje i analizu aktivnosti i rezultata ispita pojedinog učenika, međusobnu komunikaciju između nastavnika i učenika te mogućnost integracije s e-dnevnik aplikacijom za ocjenjivanje i vođenje evidencije o učeniku. Osnovni dijelovi rješenja su mrežna i bežična infrastruktura za povezivanje pojedinih komponenti rješenja, pametna ploča, tablet računala, softversko rješenje pametne učionice te elektronički nastavni sadržaj. Dio rješenja predstavlja i edukacija i trening nastavnika koji će izvoditi nastavu u učionici budućnosti.

Tekst preuzet sa stranice CARNeta: http://www.carnet.hr/novosti/novosti?news_id=3305