Integrirani dan u 1.a razredu

Autor: Vesna Batković, 30. 5. 2017.

Danas je u 1.a razredu održan integrirani dan na temu prava i mogućnosti osoba s invaliditetom, tolerancije i pravima djece.

U prvome dijelu, u suradnji sa školskom knjižničarkom Martinom Saulić, učenici su čitali priču o slonu Elmeru.

Slon Elmer živio je u krdu u kojem su se slonovi razlikovali po mnogočemu. Slonovi su jedino po boji kože bili isti i zbog toga su bili sretni. Elmer nije bio siv kao drugi slonovi, nije imao slonovsku boju. On je bio drukčiji slon. Elmera je zasmetalo što je drukčiji te se odlučio promijeniti. No, na kraju se pokazalo da je baš različitost nešto najbolje i najljepše u životu.

Vođenim čitanjem i čitanjem s predviđanjem učenici su doživjeli i razumjeli sadržaj slikovnice, a određenim pitanjima razvijali su kritičko mišljenje. Na satu likovne kulture učenici su izrađivali paravane likova iz priče, a potom su se uživjeli u Elmera, njegova prijatelja lava, tigra i zebru koji su zajedno slavili Elmerov dan. Učenici su postali i stablo koje je svima ispričalo nekoliko dogodovština o veselom Elmeru.

Zanimljivim aktivnostima učenici su aktivno sudjelovali u nastavnome procesu te učili o toleranciji i prihvaćanju različitosti.

S obzirom da škola sudjeluje u projektu „Osiguravanje pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju u Vinkovcima“, u drugom je dijelu pomoćnik učenika 1.a razreda Ivan Ljusavec održao kratku prezentaciju roditeljima učenika i zainteresiranim djelatnicima škole na temu "Tolerancija među djecom i njihova prava".

Pogledajte foto galeriju.

« Travanj 2024 »